Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Естетик

Телефон: 02 3248 464

Телефон: 072 232 570

Спрат бр. 2

promedika logo

пребарај

Салон за убавина

Понуди на месецот

Колаген лист маска

Ласерска епилација

Повеќе

Подари ваучер

Повеќе

Колаген лист маска

Што е колаген лист маска?

Тоа се маски во форма на меки листови кои се влажнат со минерални морски активатори. Делуваат преку пат на осмоза, при што активните состојки и чистиот колаген се врзува во кожата.

Содржи активни состојки кои ја влажнат и ја затегнуваат кожата. Ова е најмоќна маска за обновување на колагенот и еластинот во кожата. Колагенот и еластинот се есенцијални и одговорни за цврстината на Вашата кожата. Овие маски, исто така може да се употребуваат индивидуално и во комбинација со било кој друг третман. Идеални се за комбинација со третманите за ексфолијација, после АХА - овошните третмани или после третман со микродермоабразија.

Врзното ткиво на кожата е составено од 70% колаген и заедно со еластинот ја прави кожата мазна и мека. Со самиот процес на стареење на телото, посебно лицето, вратот и рацете кои постојано се изложени на сонце, доаѓа до значително опаѓање на колагенот во колагенските влакна.

Затоа овие делови од телото се изложени на предвремено стареење, а со третманот во кој ќе ја употребиме колагенската маска, ќе го надополниме изгубеното количество на колаген на лицето, вратот, а посебно околу очите. Се постигнува висока влажност на кожата, бидејќи активната материја што ја поседува маската Колио, лесно се впива во кожата, посебно во малите брчки каде што кожата потоа ќе набабри, со што тие стануваат помалку видливи.

Препорачуваме

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Fb widget