Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Естетик

Телефон: 02 3248 464

Телефон: 072 232 570

Спрат бр. 2

promedika logo

пребарај

Салон за убавина

Понуди на месецот

Масажа со вулкански камења

Ласерска епилација

Повеќе

Подари ваучер

Повеќе

Масажа со вулкански камења

Претставува специјална масажа во која се користат загреани вулкански камења за опуштање на мускулите. Камењата најчесто се базалт (црни вулкански камења) кои добро ја апсорбираат и задржуваат топлината.

Луѓето уште поодамна верувале дека вулканските камења сами по себе содржат енергија.

Придобивките од оваа ритуална масажа се следните:

  • Ја подобрува циркулацијата
  • Го ослободува телото од напнатост во мускулите, при депресија, несоница, анксиозност
  • Помага при ублажување на симптомите од  реума
  • Ги ублажува болките во грбот
  • И се применува во други психички ситуации

Третманот започнува со распоредување на топлите камења на енергетските точки на телото, а потоа започнува и масажата со која освен ослободување од негативна  енергија се прави лимфна дренажа и се подобрува циркулацијта. Луѓето ја доживуваат како многу пријатна масажа.

 

 

Препорачуваме

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Fb widget