Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Естетик

Телефон: 02 3248 464

Телефон: 072 232 570

Спрат бр. 2

promedika logo

пребарај

Салон за убавина

Понуди на месецот

Jansen козметика

Ласерска епилација

Повеќе

Подари ваучер

Повеќе

Jansen козметика

Јансен е германски професионален бред кој што опстои повеќе од 20 години и континуирано се грижи за убавината и негата на здравата кожа.

Третмани:

Јансен Биолошки третман со фитогени маски

Кожата многу брзо добива блед и стар изглед кога не е адекватно негувана со активни супстанци кои ја навлажнуваат. Еластичноста на кожата се намалува. Брчките кои се предизвикани од сувост на кожата или брчките околу устата, стануваат видливи. Затоа билошките третмани со фитогени маски претставуваат комбинации кои на кожата и даваат додатно количество на влажност и долготраен свеж изглед на кожата. Фитогените маски се составени исклучително од природни состојки и третираат соодветно различни типови на кожа со различни проблеми. Комплетно регенерираат, ексфолираат, детоксифицираат.

Биолошки третмани со колаген лист маска

Чуствителната кожа многу лесно се иритира. Таа е напната , често е оштетлива и хиперсензитивна кон надворешни влијанија. Колаген лист маската го зајкнува природниот одбрамбен систем на кожата кој што е незаменлив за овој тип на кожа. Колаген лист маските се крајно ефикасни маски во форма на меки листови , кои што се навлажнуваат  со Океанскиот минерален активатор или чиста вода, и се лепат на кожата на лицето. Биолошките третмани со колаген лист маска делуваат превентивно кон кожа која е склона кон црвенило и перутање . Морската состојка Chitosan која е составен дел од овој третман овозможува висок степен на влага . Делуваат преку процес на осмоза. Самиот третман делува на комплетно подмладување на кожата на лицето и после еден тертман. За најдобар ефект , треба да се направат сериски третмани препорачливо е еднаш неделно.

Мезокотел со дермаролер

Препорачуваме

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Fb widget