Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Нарачка на стоматолошки материјали или опрема

Телефон: 02 3248 403

Нарачка на заботехнички материјали или опрема

Телефон: 02 3248 440

Информации за испораката на Вашата нарачка

Телефон: 02 3248 411

Телефон: 02 3248 405

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

До кого сакате да испратите порака

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Стоматологија
promedika logo

пребарај

Orthoplaster ортодонтски гипс

Производи

Календар на настани

Повеќе

Нарачај сервис

Повеќе

Become our partner

Promedika is a provider of healthcare products and services and one of the leading companies in its field in The Republic of Macedonia...

More

Промедика лаб

Повеќе

Orthoplaster ортодонтски гипс

Се одликува со течна конзистентност, која обезбедува репродукција на сите детали. Моделот има мазна површина и добра цврстина. Особено е погоден за изработка на студио модели во ортодонција.

боја: бела
Мешање сооднос: 100 g/ 27 ml
Време на мешање (рачно): 15 с
Време на мешањето (вакуум): 60 ДИК
Време на обработка: прибл. 6 мин
Време на врзување: прибл. 9 мин
Експанзија: макс. 0,15%
Сила на притисок (по 2 ч): 40 MPa

Тврдина (по 24 ч):120 MPa

Interdent-Словенија