Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Нарачка на стоматолошки материјали или опрема

Телефон: 02 3248 403

Нарачка на заботехнички материјали или опрема

Телефон: 02 3248 440

Информации за испораката на Вашата нарачка

Телефон: 02 3248 411

Телефон: 02 3248 405

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

До кого сакате да испратите порака

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Стоматологија
promedika logo

пребарај

Естетска стоматологија - Годишник...

Производи

Календар на настани

Повеќе

Нарачај сервис

Повеќе

Become our partner

Promedika is a provider of healthcare products and services and one of the leading companies in its field in The Republic of Macedonia...

More

Промедика лаб

Повеќе

Естетска стоматологија - Годишник 2009

220 страници / тврд повез/ формат: 21 x 28 cm
Цена : 80 € /

Цена со ПОПУСТ: 27 € 

нарачајте ја книгата

Естетска стоматологија-годишник 2009 представува збир на артикли кои се издадени во: The European journal of Esthetic Dentistry,службен весник на Европската академија за естетска стоматологија. Ориентираноста кон мултидисциплинарност, развивање на клинички естетски вештини, соработка со колегите како и создавање на успешна ординација специјализирана за естетика, станува се поважно, со цел задоволување на интересите на пациентите. Овие висококвалитетни текстови од меѓународно признаени автори ќе придонесат за зголемување на вашите познавање преку прикази на клинички случаи, проучувања на клиничките грешки и постапката на планирање. Книгата ќе ви овозможи истражување на најновите достигнувања, истовремено ќе ве инспирира и мотивира да го остварите својот максимален потенцијалQuintessence