Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Нарачка на стоматолошки материјали или опрема

Телефон: 02 3248 403

Нарачка на заботехнички материјали или опрема

Телефон: 02 3248 440

Информации за испораката на Вашата нарачка

Телефон: 02 3248 401

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

До кого сакате да испратите порака

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Стоматологија
promedika logo

пребарај

Competence in Esthetics 2017

Производи

Календар на настани

Повеќе

Нарачај сервис

Повеќе

Become our partner

Promedika is a provider of healthcare products and services and one of the leading companies in its field in The Republic of Macedonia...

More

Промедика лаб

Повеќе

Competence in Esthetics 2017

Ivoclar Vivadent ви го претставува "Competence in Esthetics 2017"

Конгресот “ Competence in Esthetics 2017 “ нуди одлични предавања, работилници и демонстрации на најновите теми во стоматолошката индустрија.

Чест ни е да бидеме Ваши домаќини на Интернационалниот Конгрес “Competence in Esthetics 2017” кој ќе се одржи на 10 и 11 ноември 2017 Austria Centre Vienna, Bruno-Kreisky-Platz 1, 1220 Vienna, Austria www.acv.at

Конгресот е организиран од Ivoclar Vivadent AG, водечка компанија за производство на стоматолошки и заботехнички материјали и апарати.
Конгресот започнува со свечено отварање во петок на 10.11.2017 во 13.00 часот и завршува со забава “Esthetic party” која е организирана во преддворјето на конгресниот центар и трае до 24.00 часот.

Во сабота на 11.11.2017 конгресот започнува во 9.00 и трае до 16.00 часот.
Програмата вклучува бројни предавања од страна на признати меѓународни експерти од областа на естетиката, протетиката, дигиталната стоматологија и најновите стоматолошки процеси, како и бројни работилници и демонстрации во живо.
Рана котизација по пониска цена до 31.07.2017 година!

Сите информации се достапни на следниот линк http://cie.dental/
Програмата е достапна на неколку јазици, со клик на соодветниот јазик можете да ја видите програмата на англиски, хрватски, српски, словенски .

Хотели и цени за сместување:

ARCOTEL KAISERWASSER****
Wagramer Straße 8, 1220 Vienna
Tel: +43 1 224 24-0
www.arcotelhotels.com

€ 119,00 еднокреветна соба со вклучен појадок за една вечер
€ 139,00 двокреветна соба со вклучен појадок за една вечер

PARK INN VIENNA****
Wagramer Strasse 16-18, 1220 Vienna
Tel. +43 1 260 40- 0
www.parkinn.com/hotel-vienna

€ 109,00 еднокреветна соба со вклучен појадок за една вечер
€ 125,00 двокреветна соба со вклучен појадок за една вечер

IBIS WIEN MESSE***
Lassallestrasse 7a, 1020 Vienna
Tel. +43 1 217 70-0
www.ibishotel.com

€ 72,00 еднокреветна соба со вклучен појадок за една вечер
€ 89,00 двокреветна соба со вклучен појадок за една вечер

Пријавување во Промедика на 02/3248 403 или на e-mail savic_m@promedika.com.mk
Ве очекуваме и Ви посакуваме топло добредојде на нашиот настан во Виена!

Акции/Промоции

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Fb widget