Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Медицина

Телефон: 2 3248 434

Моб: 071 371 866

Факс: 02 3248 401

promedika logo

пребарај

Maxis Micro

Центар за третман на рани и стома

Повеќе

 

Maxis Micro

Елегантните Микро Maxis чорапи се направени од многу фина ткаенина со висока содржина на микрофибер. Maxis MICRO чорапите се разликуваат од другите заради тоа што поседуваат т.н.. микро ефект.

Поточно, се работи за посебен технолошки процес, во кој сите ликра влакна се плетат околу влакното и како резултат на овој процес е кожата не доаѓа во директен контакт со ликрата. На овој начин, микро ефект ја намалува можноста за иритација на кожата на минимум.

Крајниот резултат е дека Maxis MICRO чорапите се погодни за употреба дури и за многу чувствителни типови на кожа.

Предности

  •      пријатно чувство на кожата
  •      свиленкасто меки на допир
  •      чувство на топлина
  •      пропустливост
  •      ефикасно ја отстрануваат влагата од телото

Дизајн / Состав

     I. CCL (18-21 mm / Hg) Затворени прсти / 33% elastane, 67% полиамид
     II. CCL (23-32 mm / Hg) отворени прсти, затворени прсти / 38% elastane, 62% полиамид
     III. CCL (34-46 mm / Hg) отворени прсти / 32% elastane, 68% полиамид

Боја: песок, беж, дијаманти, сребро
Големини
Maxis-Чешка