Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Естетик

Телефон: 02 3248 464

Телефон: 072 232 570

Спрат бр. 2

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Промедика Естетик
promedika logo

пребарај

Салон за убавина

Понуди на месецот

Класични третмани

Ласерска епилација

Повеќе

Подари ваучер

Повеќе

Класични третмани

Класичните третмани на лице се наменети за сите типови на кожа и за сите возрасти

Овие третмани се хигиенски третмани наменети за темелно чистење на кожата од вишокот на себум (маснотии) и наталожените мртви клетки на површината на кожата. Придобивките од овие третмани се состојат во тоа што после третманот кожата е чиста, со зголемена циркулација на крв во поткожното ткиво. Ова пак го зголемува дотурот на кислород до клетките и моќта на кожата за апсорпција (впивање), кое им помага на активните состојки од препаратите да навлезат во кожата и да го остварат своето целосно дејство. Третманите се препорачува како основен за понатамошно третирање на кожата.

Ултразвучен третман за чистење

Ултразвучните бранови ги стимулираат клетките преку подигнување на температурата на кожата и со тоа нивото на метаболизмот. Зголемената циркулација покренува цела низа на позитивни процеси во кожата, вклучувајќи отстранување на отпадните материи, заздравувањето и регенерацијата.

Придобивките од овој третман се следните:

  • Намалување на борите,
  • Намалување на акните,
  • Намалување на розацеата,
  • Третман на воспаленија,
  • Зголемување на влажноста на кожата,
  • Забрзување на процесот на заздравување на кожата,
  • Зголемување на еластичноста на колагеното ткиво,
  • Подобрување на тенот,
  • Зголемување на обновата на клетките,
  • Намалување на несакани пигментации

Освежителен третман

Овој третман е наменет за моментално подобрување на изгледот на кожата. Во него се применува мануелна масажа која го забрзува крвотокот и прави блага мускулна стимулација, пилинг и маска. Овој третман отприлика трае 40-45 мин. и е идеален брз третман за освежување на кожата.

Препорачуваме

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Fb widget