Главно мени
lofo

почетна

lofo

Медикал

lofo

Естетик

lofo

Аптека

lofo

Веледрогерија

lofo

контакт

затвори

Следете нè:

затвори
затвори

контактирајте нè

Естетик

Телефон: 02 3248 464

Спрат бр. 2

Вашето име

Вашето презиме

Вашата е-пошта*

Вашиот телефон

Вашата порака

Испрати ја пораката на твојот маил Бидете навремено информирани за најновите акции и промоции во Промедика Естетик
promedika logo

пребарај

Салон за убавина

Понуди на месецот

Thalgo козметика

Ласерска епилација

Повеќе

Ценовник

Повеќе

Подари ваучер

Повеќе

Thalgo козметика

Овој вревен француски бренд, секогаш прецизен и одговорен за своите постапки ги создаде своите непофторливи производи кои се на баз на алги и природни супстанци кои даваат конкретни резултати, и го создаде овој специфичен ритуал на третманите кои се применува само во салоните за убавина и спа центрите.

Thalgo негата за лице се двива низ три фази:

 1. Подготовка
 2. Енергија
 3. Третирање

Опис:

 • Thalgo класичен третман на лице
 • Thalgo третман за освежување со алго маска
 • Thalgo третман за хидратација со и без алго маска
 • Thalgo третман за сува кожа
 • Thalgo третман за масна кожа
 • Thalgo третман за масна кожа со алги
 • Thalgo третман за осетлива кожа
 • Thalgo третман за преосетлива кожа
 • Thalgo третман за оксигенација (анти-стрес третман)
 • Thalgo третман со колаген
 • Thalgo третман за мажи

Thalgo Силициум третман

(наменет за кожа над 45 год)

Силициум третманот е наменет за зрела кожа над 45 . Во составот на серумите на овој третман се содржи кофеин кој ги топи маснотиите во поткозното ткиво посебно во долниот дел на лицето (подбрадокот).Исто така овој третман е карактеристичен по тоа сто се аплицираат две маски истовремено: едната на горниот дел на лицето,очите и челото и делува за намалување и измазнување на борите, додека другата маска се нанесува на долниот дел од лицето и ги опфака образите,брадата и побрадокот и е наменета за да ги задржи контурите на лицето делува против опуштањето на тонусот на кожата.

Thalgo хиујалуронски третман против брчки

(наменет за кожа од 35-45)

Хијалуронскиот третман е наменет за возраст над 35. Целта на овој третман е да ја зголеми влажоста на кожата за да се успори процесот на стареење предизвикан од губење на вланост ( дехидрација).Овој третман е карактеристичен по тоа сто се употребуваат филери кои се нанесуваат индивидуално на секоја бора посебно, а исто така и маската се нанесува дирекно врз борите. Магичното дејтво на овој третман е тоа што во препаратите се содржат дехидрирани молекули на хијалуронска киселина (кои при третманот со посебана масажа навлегуваат под кожата).Молекулите на хијалуронската киселина ја апсорбираат водата од околината и си го зголемуваат волуменот. На тој начин хијалуронот делува како филер.

Третманот со проколаген

(наменет за возраст до 35)

Целта на овој третман е да ги измазни фините линии кои се последица на губење на еластицноста на кожата.

Заедничко на овие три третмани е тоа сто се применува нова метода на масажа за подобрување на тонусот и циркулација на крв во кожата и примена на пилинг кој содржи алуминиум оксиди ( микро кристали) за отстранување на мртвите клетки од површината на кожата.

Thalgo третман против брчки со хијалуронска киселина

Thalgo третман со колаген за околу очи

Препорачуваме

Повеќе

Актуелно

Повеќе

Е-информатор

Внесете e-mail адреса  

 

Fb widget